Blog > Komentarze do wpisu
Seniorzy na turystycznym szlaku - Ojcowski PN

"Seniorzy na turystycznym szlaku" to projekt realizowany z inicjatywy olkuskiego Stowarzyszenia "Wszyscy dla Wszystkich". W ramach projektu w mieniony piątek miałam okazję oprowadzać grupę olkuszan po Ojcowskim Parku Narodowym. Wycieczka cieszyła się sporym zainteresowaniem, wzięło w niej udział prawie 40 osób, a wśród uczestników nie brakowało nawet osób wieku prawie 80-ciu lat. W czasie wycieczki zwiedziliśmy między innymi renesansowy zamek w Pieskowej Skale, zamek w Ojcowie, Muzeum Przyrodnicze w Ojcowie i Jaskinię Ciemną. Na szczęście dopisała nam pogoda dzięki czemu mogliśmy zrealizować cały zamierzony program.

Jeśli szukacie przewodnika po Ojcowskim Parku to zapraszam Państwa do skorzystania z moich usług przewodnickich. Więcej na mojej stronie www.przewodnikpojurze.pl

 

Muzeum Przyrodnicze w Ojcowie

 Muzeum OPN w Ojcowie

 Muzeum OPN w Ojcowie

 

Muzeum OPN w Ojcowie

 Muzeum OPN w Ojcowie

 Góra Koronna

Jaskinia Ciemna

Hotel pod Kazimierzem

 

 

Obrazki alpejskie

poniedziałek, 08 sierpnia 2011, olkuszanka78

Polecane wpisy

Komentarze
2011/10/31 20:55:24
Byłam jeden jedyny raz w Ojcowie, bardzo żałuję, że nie wiedziałam ,że jest tam Muzeum Jurajskie.
Agnieszko czy znasz tę roślinę na ostatnim zdjęciu ? Słyszałam ,że jest silnie trująca.
Umieściłam Twojego bloga w moim ostatnim wpisie o Starym Cmentarzu w Olkuszu.
Pozdrawiam Sara-Maria
Napotkane perelki
-
olkuszanka78
2011/11/01 05:57:28
Ta roślina to obrazki alpejskie (plamiste), wielka atrakcja przyrodnicza Góry Zamkowej w Ojcowie. Relikt z holoceńskiego ocieplenia klimatu, oczywiście pod ścisłą ochroną gatunkową. Robi wrażenie, nie tylko gdy owocuje, ale także gdy kwitnie, wypuszcza wtedy jeden kwiat o jasnozielonym ubarwieniu.